Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Honda Civic Tourer z największym bagażnikiem w swojej klasie

Za miesiąc we Frankfurcie zadebiutuje Honda Civic Tourer, o której wiemy na razie niewiele, poza jednym. Auto ma bagażnik wielkości hali odlotów na Okęciu – całe 624 litry. Po złożeniu tylnych siedzeń przestrzeń bagażowa wzrasta do 1668 litrów.

Gdy zerkniemy na inne kompaktowe kombi na rynku to Civic Tourer jest jak kolarz Tour de France jadący na czele wyścigu w żółtej koszulce lidera. Za nim w rozciągniętym peletonie podążają Volkswagen Golf Variant, którego bagażnik ma 605 l, Peugeot 308 SW (600 l) i Seat Leon ST (587 l , zadebiutuje również we wrześniu we Frankfurcie). Stawkę zamyka Hyundai i30 Wagon (528 l).

2014-Honda-Civic-Tourer-14[2]


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


2014-Honda-Civic-Tourer-1[2]Japończycy, którzy słyną z praktyczności, zadbali o to, by proces składania siedzeń był prosty, łatwy i przyjemny. Próg bagażnika jest położony o 137 mm niżej niż ma to miejsce w hatchbacku, a sam bagażnik bez problemu pomieści dwa pełnowymiarowe rowery górskie. W podłodze umieszczono niewielki schowek, który dodatkowo zwiększa pojemność auta.

2014-Honda-Civic-Tourer-9[2]

2014-Honda-Civic-Tourer-4[2]

2014-Honda-Civic-Tourer-5[2]

2014-Honda-Civic-Tourer-13[2]

Samochód wyposażony jest w ADS (Adaptive Damping System – układ adaptacyjnego tłumienia), który dopasowuje charakterystykę elementów zawieszenia do aktualnego stanu nawierzchni i wpływa na komfort jazdy. Na początku dostępne będą dwie jednostki napędowe – turbo diesel 1,6 l i-DTEC (118 KM) oraz benzyna 1,8 l i-VTEC (142 KM) z manualną lub automatyczną skrzynią biegów.

Źródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze