Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

O lingwistycznych talentach i Audi RS6

Studio telewizyjne. Prowadząca program i on w świetle reflektorów – błyskotliwy jak gracz „Miliarda w rozumie”. Szybki jak szybkowar. Prawdziwy człowiek Renesansu.

Ona: słyszałam, że zna pan 4 języki obce: francuski, angielski, bułgarski i szwedzki. Czy mógłby się Pan z naszymi widzami przywitać po bułgarsku?

On zgadza się bez wahania. W dodatku z wielką przyjemnością. I wita się. Z nieskazitelnym akcentem: Guten Tag! Hier ist ein Nichtraucherabteil („to jest przedział dla niepalących”).

W studio telewizyjnym zapada grobowa cisza. Prowadząca program po pięciosekundowym falstarcie zwraca uwagę, że to chyba niemiecki jest, a nie bułgarski.

On, jak przystało na błyskotliwego człowieka Renesansu i poliglotę, bez cienia zakłopotania: wychodzi na to, że znam jeszcze niemiecki.

Tyle anegdota.

Kiedy widzę takie „coś” z emblematem RS, to również zaczynam mówić sam do siebie w języku Ulricha von Jungingena (chociaż nigdy w życiu się go nie uczyłem). I myślę, że nie jestem w tym osamotniony. W poniedziałkowe południe wita się z Państwem najszybszy niemiecki „przedział dla niepalących” – Audi RS6 Avant quattro. Guten Tag!

1

Zobaczcie najnowszą reklamę RS6, w której ważną rolę odgrywa legenda motorsportu – R18 e-tron quattro:


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Audi RS6 Avant quattro – dane techniczne:
podwójnie doładowane V8, pojemność 3993 ccm
560 KM i moment obrotowy na poziomie 700 Nm przy 1750 obr/min
3,9 sekundy do setki
Skrzynia automatyczna S-tronic, napęd na wszystkie koła
Max prędkość 305 km/h

Źródło zdjęcia: autoblog.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze