Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Bosozoku Style – tuning po japońsku

Przed Wami świat agrotuningu i plastikowych rzeźb na kołach w japońskim Bosozoku Style. Tu wszystko jest możliwe, a zasady są proste jak gra w rozbieranego pokera. Albo się wyróżniasz, albo giniesz w tłumie.

Zamiast o 40. urodzinach Passata czy dominacji Hamiltona w Grand Prix Węgier, będzie dziś o pojazdach, które mają rury wydechowe wielkości komina elektrociepłowni Siekierki i krzykliwe kolory jak z dominikańskiego jarmarku. Oto styl bosozoku.

4car


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Pierwotnie Bosozoku oznaczało japoński styl tuningowania motocykli. Wywodzi się z subkultury gangów motocyklowych, które słynęły z brawurowej jazdy i ignorowania przepisów drogowych. Inspiracją dla tego stylu były z jednej strony amerykańskie choppery, z drugiej brytyjski Cafe Racer i Rockersi – zbuntowana młodzież odrzucająca normy społeczne i pościg za karierą.

2bike

Z czasem Bosozoku znalazło również odbicie w modyfikowaniu aut. Samochody z ogromnymi skrzydłami i wydechami nawiązywały do pojazdów, które w ramach Grupy 5 brały udział w wyścigach Super  Silhouette Racine w Japonii w latach 1979 – 1983. Przesada w stylizacji, wielość zastosowanych kolorów, tony plastiku i przewaga formy nad funkcją to główne cechy tego stylu.

5car

3car

6car

7car

8car

9car

10car

11car

12car

13car

14car

15car

Bosozoku style ewoluowało. Spopularyzowały je (i w pewnym sensie strywializowały) manga i filmy anime. Obecnie Bosozoku to część japońskiej kultury. Z punktu widzenia Europejczyka – ciężkostrawnej…

 

Źródło: cdn.crankandpiston.com, pinktentacle.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze