Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Vath i latający Mercedes CLS 63 AMG Shooting Brake

Niemiecki tuner VATH, który na swojej stronie internetowej reklamuje się hasłem: „dodaj swojemu pojazdowi skrzydeł”, postanowił doczepić je Mercedesowi CLS 63 AMG w wersji Shooting Brake. Ponieważ Merc CLS 63 AMG Shooting Brake takowe już posiada (526 koni w standardzie lub 557 KM z pakietem Performance) – powstał latający smok z podwójną parą skrzydeł.

4


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


2

1

Dzięki zmodyfikowanej turbosprężarce, ulepszonemu systemowi chłodzenia oraz optymalizacji oprogramowania, które steruje silnikiem, z jednostki benzynowej 5,5 litra V8 udało się wycisnąć 846 KM i 1180 Nm maksymalnego momentu obrotowego (wobec wcześniejszych 800 Nm). Prędkość maksymalna wzrosła do 350 km/h. Koszt przeróbek silnika wyniósł 46 172 euro.

8

Oferta Vath zawiera także obniżone zawieszenie, 20-calowe aluminiowe felgi z oponami o rozmiarze 265/30 z przodu i 305/25Z z tyłu, hamulce z ogromnymi tarczami 405 mm na przedniej osi. Jest i spojler wykonany z włókna węglowego, a w środku sportowy pakiet obejmujący m.in. kierownicę, prędkościomierz, popielniczkę oraz panele drzwi.

3

5

7

Polatalibyście takim Mercem?

Źródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze