Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

S63 AMG

Nowa eSka (Mercedes S-class) ujrzała już światło dzienne w Polsce. Swoje wrażenia z uroczystej premiery opisał barwnie na swoim blogu Grzegorz Ciźla. Wszyscy jednak czekamy na debiut Mercedesa S-class w wersji AMG. No bo wiadomo – te trzy litery robią różnicę, wpływają na dokrwienie mózgu i pobudzają wyobraźnię lepiej niż zmysłowy głos Ani Przybylskiej w reklamie kosmetyków. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość. Mercedes S63 AMG zadebiutuje dopiero podczas salonu samochodowego we Frankfurcie we wrześniu. Tymczasem musimy zadowolić się jego zdjęciami i filmami, które wpuszczono do sieci.

08


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


03

Samochód jest lżejszy od poprzednika o 100 kg, z kolei jego moc jest wyższa – to 585 KM (wcześniej 544 KM), z maksymalnym momentem obrotowym na poziomie 900 Nm. Taką moc pompuje jego serce – 5,5-litrowy silnik V8 biturbo. Napęd na koła przekazywany jest za pośrednictwem 7-biegowej przekładni automatu AMG SPEEDSHIFT MCT.

Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 4,0 do 4,4 sekundy, w zależności od wersji modelu, a prędkość maksymalna wynosi 250 km/h i jest ograniczona elektronicznie. Mercedes S63 AMG będzie dostępny w dwóch wersjach nadwozia: z krótkim rozstawem osi oraz z długim rozstawem osi (możliwa jest tutaj wersja z napędem na cztery koła 4MATIC).

11

10

W środku luksus bije po oczach, choć największe wrażenie robią chyba fotele – pokryte skórą Nappa, wielofunkcyjne i z niezliczoną ilością systemów (masażu, wentylacji, klimatyzacji), i Bóg wie co jeszcze, które wpływają na komfortowe podróżowanie.

Podobno deklarowane spalanie jest o 0,4 l/100 km niższe od poprzednika i kształtuje się na poziomie 10 l/100 km ( w wersji 4MATIC jest to 10,3 l/100 km).

 

 

 

 

Źródło: mercedes-amg.com, carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze