Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Turbo kosiarka Hondy

Koszenie przydomowego trawnika nie musi być nudne i monotonne. Może dostarczać również mocnych wrażeń. Udowodniła to Honda, która wespół z Top Gear opracowała prawdopodobnie najszybszą na świecie kosiarkę Mean Mower. Pomysł jest o tyle szalony i perwersyjny, że traktorek nie zatraca przy tym swoich podstawowych właściwości i można nim z powodzeniem ścinać trawę z maksymalną prędkością 24 km/h.

1

Ale do rzeczy:


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Kosiarka samojezdna Hondy HF2620 przypomina tę ogrodową tylko z nazwy. W rzeczywistości została przerobiona przez firmę Team Dynamics. Napęd to zasługa silnika pochodzącego z Hondy VTR Firestorm 1000 cm3. Pozwala on wygenerować 109 KM i rozpędzić małą, ważącą 140 kg bestię do 209 km/h. Pierwsza setka osiągana jest w 4 sekundy (Porsche 911 Carrera 4S zajmuje to 0,5 sekundy więcej).

2

4

Zawieszenie i duże koła pochodzą od quada, sześciobiegowa skrzynia z manetkami została wykonana na zamówienie, podobnie jak układ wydechowy (Scorpion), siedzenie sportowe (Cobra) i drążek kierowniczy (Morris Minor).

5

3

Sam proces koszenia możliwy jest dzięki dwóm silniczkom elektrycznym, które wprawiają w ruch dwie stalowe linki, a te kręcą się z szybkością 4 tysięcy obrotów na minutę.

Szczyt szaleństwa? 🙂

Źródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze