Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Datsun Go – auto dla kamikadze

Datsun powraca z niebytu. Nissan podjął decyzję o wskrzeszeniu marki po 30 latach od zaprzestania stosowania tej nazwy. Pierwszy pojazd z logo Datsuna został wczoraj oficjalnie zaprezentowany w New Delhi, w Indiach. To właśnie ten kraj ma być jednym z głównych rynków zbytu japońskiej firmy. Z czasem dołączyć mają do niego Indonezja, Rosja, a być może i kilka wybranych państw afrykańskich.

3


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Datsun jest brzydkim kaczątkiem, bez najmniejszej nadziei, że stanie się kiedyś pięknym łabędziem. Jego bryła przypomina dzieło średniowiecznego snycerza, który miał mało czasu, a do dyspozycji jedynie wyszczerbiony kozik. W rzeczywistości nadwozie auta oparte jest na Nissanie Micrze, a sam wygląd wynika z cięcia kosztów.

6

4

5

7

Filozofia produkcji jest bowiem prosta jak przepis na potrawę z ryżu, w której głównym i jedynym składnikiem jest ryż. Potrawa ma być tania (6700 euro) i ogólnodostępna. Cytując Carlosa Ghosna – Prezesa Nissan Motor, Datsun ma przybliżyć mieszkańców Indii ku spełnieniu marzeń o własnym aucie. A ten sen ma się zacząć spełniać z początkiem 2014 roku, kiedy to samochód trafi do sprzedaży.

2

1

Datsun Go jest przewidywalny jak obrotowe drzwi i niczym nie zaskakuje. Ma cztery koła, 1,2-litrowy benzynowy silnik, manualną skrzynię biegów. I stację dokującą, do której można podłączyć smartfona. Mobilność ponad wszystko.

Źródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze