Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Sebastien Loeb – człowiek-demolka i nowy król Pikes Peak

Sting, który grał dwa dni temu koncert w Polsce, ma w swoim repertuarze piosenkę zatytułowaną „Demolition man”, czyli „Człowiek-demolka”. Można ją w dużym fragmencie zaśpiewać w związku z tym, co wczoraj uczynił dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata – Sebastien Loeb podczas wyścigu na Pikes Peak.

Francuz, w swoim 875-konnym Peugeocie 208 T16, rozbił konkurencję w drobny mak, ustanawiając nowy rekord przejazdu. Trasa, która liczy sobie 19,98 km i ma 156 ostrych jak brzytwa zakrętów, została pokonana przez niego w czasie 8:13.878 min. Jest to o ponad 1,5 min szybciej od najlepszego czasu w historii tych wyścigów. I tylko dla porządku formalnego można napisać, że poprzedni rekord (z zeszłego roku) należał do Rhysa Millena z Nowej Zelandii. Umarł król, niech żyje król!

Live Stream na Red Bull TV był fatalny. Kto oglądał, ten wie. Wrzucam ten film z nadzieją, że pojawi się wkrótce wersja HD:


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Rhys Millen w tym roku był drugi. Jadący Hyundaiem PM850T kierowca wykręcił czas 9:02.192, ale to było za mało na Człowieka-demolkę. Loeb jest kierowcą wybitnym, a jego rekord jest czymś niezwykłym, nawet jeśli będziemy mieli na uwadze fakt, że od 2012 roku trasa na Pikes Peak jest pokryta asfaltem.

Kilka liczb:
4301 – na tej wysokości n.p.m znajduje się meta wyścigu
1800 – różnica w wysokości pomiędzy metą a startem
875 – tyle kg ważył i równocześnie miał mocy Peugeot, którym jechał Loeb
156 – liczba zakrętów na Pikes Peak
145 – średnia prędkość, z jaką Loeb pokonywał zakręty

 

Źródło: redbull.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze