Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Wielki błękit – superauto z Monako

Rascasse (nazwa na cześć słynnego okrążenia Grand Prix Monako) to supercar w kolorze lazurowego nieba. Już od samego patrzenia na jego zdjęcia bez ciemnych okularów można nabawić się zapalenia spojówek. Stoi za nim firma Montecarlo Automobile, obchodząca właśnie 30-lecie swojego istnienia. Samochód jest tzw. wisienką na urodzinowym torcie.

Montecarlo-Automobile-Rascasse-212


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Z przodu przypomina trochę Ferrari F50, z boku upodabnia się do Lamborghini Aventador, z kolei jego wnętrze jest żywcem wyjęte z luksusowych jachtów, które seryjnie cumują w porcie w modnej dzielnicy La Condamine.

Montecarlo-Automobile-Rascasse-1[12]

Montecarlo-Automobile-Rascasse-1_17

Montecarlo-Automobile-Rascasse-39

Montecarlo-Automobile-Rascasse-53

Montecarlo-Automobile-Rascasse-43

Pojazd ma silnik o pojemności 5,4-litra V12 od BMW, z którego korzystał Rolls Royce Silver Seraph, ale jest od niego mocniejszy o 174 KM (ma ich w sumie 500). Co ciekawe, auto może być zasilane zarówno benzyną, jak i LPG wzbogaconym wodorem.

Rascasse zostanie zbudowany w zaledwie 15 egzemplarzach, a każdy z nich ma kosztować ok. 500 000 euro. Producent w przyszłości chce wypuścić mocniejszą wersję Rascasse, nie wyklucza również hybrydy, wersji z turbodoładowaniem oraz z napędem na wszystkie koła.

Się podoba? 🙂

Źródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze