Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Irv Gordon – największy ambasador marki Volvo na świecie

Samochody są śmiertelne jak wszystko wokół, ale niektóre z nich mogą pochwalić się długowiecznością typową dla żółwi słoniowych z Galapagos. Jeśli eksploatuje się je z głową, dba o części, a przegląd robi z benedyktyńską skrupulatnością i regularnością, to można je użytkować przez wiele lat. Można nawet wykręcić nimi jakąś kosmiczną liczbę kilometrów. Wszystko zależy od naszego podejścia oraz marki auta – bo jak powie każdy mechanik – ta nie jest bez znaczenia (i zapewne w tym miejscu każdy mechanik, bazując na swoich doświadczeniach, wymieni inną markę).

Wiem, że powyższe słowa to truizm w czystej postaci, powtarzany przez wszystkich jak świat długi i szeroki, ale są ludzie, którzy udowadniają, że ten banał wcale nie musi być banałem, a o samochód rzeczywiście warto dbać. Takim gościem był Milionowy Joe – posiadacz Hondy Accord. Takim człowiekiem jest również Irv Gordon – właściciel Volvo P1800S. A jest jeszcze pewien facet z Kalifornii ze swoim zjawiskowym Porsche 356C.

15


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


13

Irv Gordon ma 73 lata i jest już emerytowanym nauczycielem z Long Island. Czerwone Volvo P1800S nabył w 1966 roku i jeździ nim po dziś dzień. W zasadzie chyba większość swojego życia spędził za kółkem.

5

3

7

Przez 47 lat przejechał nim 4 828 032 km. Łatwo obliczyć, że pokonywał rocznie ponad 100 000 km. Było to możliwe tylko dlatego, że do pracy miał ponad 200 km w obie strony, a po pracy lubił sobie zwiedzać Amerykę (było go stać, więc zwiedzał). Ten sposób podróżowania po USA nadal uważa za najlepszy z możliwych i wszystkich gorąco do tego zachęca.

8

11

12

Koncern Volvo właśnie rozpoczął kampanię, w której wykorzystał jego historię:

Volvo P1800 było produkowane w latach 1961 – 1973. Powstało  w 47 492 egzemplarzach. Za jego kierownicą siedział słynny Simon Templar vel Roger Moore w filmie „Święty”.

Źródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze