Twój blog motoryzacyjny

Range Rover Sport zdobywa Pikes Peak

Słynny szczyt Pikes Peak ponownie zdobyty. Tym razem przez Range Rovera Sport z 5,0-litrowym silnikiem V8 o mocy 510 KM. Jego kierowca Paul Dallenbach wykręcił  niezły czas: 12 minut i 35 sekund ze średnią prędkością wynoszącą 95 km. Wynik ten został uznany jako najlepszy rezultat w przypadku samochodów produkcyjnych. Przynajmniej tak twierdzą przedstawiciele firmy Land Rover, którzy całe wydarzenie potraktowali marketingowo, uznając udział w nim jako najlepszą promocję swojego modelu.

002-2014-range-rover-sport-pikes-peak

Góra w Colorado ( 4300m wysokości, 20 km długości trasy, 156 ostrych zakrętów) przyciąga jak magnes od wielu lat. Do historii przeszła wspinaczka fińskiego kierowcy rajdowego Ari Vatanena, który w 1988 roku zdobył jej szczyt Peugeotem 405 T16 GR w rekordowym czasie i w bardzo widowiskowy sposób. Zapis z tego wydarzenia został utrwalony na filmie, który znany jest pod tytułem Climb Dance, czyli Taniec w chmurach.

Źródło: autoblog.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze