Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Nazwy aut trudne do wymówienia

Świat motoryzacji pełen jest obco brzmiących słów, na których można sobie połamać język. Stanowią duże wyzwanie dla naszego aparatu mowy. Niby znamy i używamy je na co dzień, ale ich poprawna wymowa wcale nie jest taka oczywista. Oto kilka przykładów nazw aut, których prawidłowa artykulacja może Was zaskoczyć:

Na pierwszy ogień idzie auto-ogień, czyli Pagani Huayra:

pagani


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Huayra, która nazwę zawdzięcza andyjskiemu bogowi wiatru, powinna być wymawiana jak „ooh-aye-rah”. Poprawna wymowa następcy Zondy podzieliła jednak samych dziennikarzy Top Gear.

Jeśli ktoś z Was jest posiadaczem samochodu marki Hyundai, to ta krótka reklama z jego prawidłową wymową może Was trochę zdziwić:

Włoska firma Lamborghini lubuje się w ciężkostrawnych dla języka nazwach aut. Tak było z Gallardo oraz z Countach (więcej o nich w ostatnim materiale). Tak jest również z nazwą Murcielago, która tylko z pozoru jest łatwa do wypowiedzenia:

Koenigsegg, który wg Clarksona po szwedzku znaczy „O nie! Właśnie eksplodowała moja głowa!”, ma dosyć skomplikowaną wymowę. Pierwszą część nazwy wymawia się jak Koenig (król) po niemiecku. Druga część jest chyba prostsza:

Citroen po francusku brzmi jak wyciskanie cytryny, ale nie ma z tym nic wspólnego:

Podobnie rzecz ma się z francuskim słowem: Peugeot. To chyba najlepsza instrukcja w sieci jak poprawnie wymawiać nazwę tej popularnej marki:

Inne przykłady nazw aut, które mogą sprawić kłopot, jeśli chodzi o ich poprawną wymowę:

 

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze