Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Velociraptor – potwór z Teksasu

W USA wszystko jest większe. Podobno przeciętny talerz w restauracji amerykańskiej ma kilka centymetrów większą średnicę od przeciętnego talerza w restauracji europejskiej, w sklepach popularne są ogromne rozmiary ubrań, a na ulicach królują olbrzymie pickupy. Taki Ford F-150 to od lat najlepiej sprzedający się pickup na amerykańskim rynku. Mała przydomowa ciężarówka, zwana też mułem na kołach, jest najlepszym przyjacielem nie tylko farmera.

Jeśli komuś Ford F-150 wyda się jednak zbyt mały i słaby, może teraz kupić pojazd, na widok którego inni kierowcy na drodze będą czuli mrowienie w dziwnych miejscach na ciele. Firma Hennessey Performance z Teksasu, słynąca z kompleksowych modyfikacji aut, postanowiła zaproponować Amerykanom coś ekstra:

009-hennessey-velociraptor-suv


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


VelociRaptor SUV bazuje na Fordzie F-150 Raptor, ale zmodyfikowany i przedłużony (z ośmioma miejscami w środku) przypomina Forda Excursion. Oferuje więcej miejsca, przestrzeni i mocy. 6,2 litrowy silnik V8 dostarcza 411 koni mechanicznych. Za „kilka” dodatkowych dolarów można jeszcze zwiększyć tę wydajność do 600 KM.

raptor2

raptor1

029-hennessey-velociraptor-suv

028-hennessey-velociraptor-suv

025-hennessey-velociraptor-suv

Wyposażenie opcjonalne to hamulce Brembo, większe koła i opony, oświetlenie LED, oraz opancerzona i wzmocniona konstrukcja na wypadek ataku bombowego. 600-konna wersja setkę osiąga w 5,9 sekundy. 411-konna jednostka jest o 1,5 sekundy wolniejsza. Hennessey chce budować 30 egzemplarzy VelociRaptora rocznie, każdy w cenie od 149 500 dolarów. Chętnych pewnie nie zabraknie.

Źródło: jalopnik.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze