Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

O dwóch kontrowersyjnych reklamach aut: Ford Figo i Hyundai iX35

Miesiąc temu koncern Forda przepraszał wszystkich urażonych kontrowersyjną reklamą modelu Figo. Ten mały samochód, sprzedawany na indyjskim rynku, chwalił się w dość niespotykany sposób tym, że posiada ogromny bagażnik. Reklama nawiązywała bowiem do afery bunga bunga z udziałem Silvio Berlusconiego. Świat obiegły 3 zdjęcia modelu Figo, jedno z jurnym byłym premierem Włoch za kierownicą:

3


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


2

Powstała też wersja z kierowcami Formuły F1:

1

Reklamy te zostały uznane za seksistowskie i pozbawione dobrego smaku, choć nie brakuje też głosów z drugiej strony, że cała kampania była kreatywna i śmieszna. Po której stronie Wy stoicie?

Kilka dni temu z kolei społeczeństwo brytyjskie, słynące z absurdalnego poczucia humoru i, wydawać by się mogło, oswojone z Monty Pythonem, zostało nagle oburzone spotem nowego Hyundaia iX35. Twórcy reklamy poruszyli temat tabu, jakim jest samobójstwo.

Oto widzimy faceta, który zamyka się w garażu, zakleja szczelnie wszystkie szpary w aucie i próbuje dokonać próby samobójczej przez zaczadzenie. Nic się jednak nie dzieje i mężczyzna opuszcza garaż cały i zdrów. Okazuje się, że samochód zamiast spalin wytwarza jedynie wodę. Hyundai iX35 nieświadomie przyczynia się do ocalenia mężczyźnie życia. A sam spot dowcipnie i celnie pokazuje zaletę produktu.

Po emisji tej reklamy jednak zawrzało jak w diabelskim kotle. Ktoś powiedział, że obraża ona ludzi, których bliscy popełnili w ten sposób samobójstwo, ktoś inny zarzucił koncernowi brak etyki, jeszcze ktoś inny wystosował list otwarty do zarządu koreańskiej firmy. Głosy krytyki były na tyle liczne, że Hyundai się ugiął, uderzył w pierś i wystosował oficjalne przeprosiny, nie przyznając się jednak do wypuszczenia spotu na światło dzienne (co samo w sobie jest kuriozalne), i zrzucając winę za tę kreację na firmę reklamową Innocent Europe, która rzekomo wyprodukowała spot bez wiedzy koncernu.

Skupiając się na samym klipie reklamowym – czy uważacie, że została przekroczona granica dobrego smaku? Czy może protestujący jednak przesadzają z tą krytyką?

Źródło zdjęć: Internet


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze