Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Icona Vulcano – kusząca moc z piekła rodem

To nie jest wóz dla matek karmiących. Ale może im się podobać. Amerykański serwis motoryzacyjny Autoblog uznał koncept Icona Vulcano za jeden z pięciu najciekawszych aut (obok takich pojazdów jak Mercedes GLA Concept, Buick Riviera, Maserati Ghibli i Renault Alpine A110-50), jakie zostały pokazane na szanghajskim targu piękności.

003-icona-volcano-


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Poszukiwanie równowagi między mocą a pięknem przypomina trochę poszukiwanie mitycznego Graala. Projektanci aut wierzą jednak w to, że harmonia tych dwóch czynników jest możliwa do osiągnięcia. W Szanghaju pokazano auto, które być może otarło się o ideał. Zaprezentowane Vulcano z włoskiego studia Icona to demonstracja technologicznych możliwości, które upchnięto w oryginalne opakowanie.

006-icona-volcano-

Francuski projektant Samuel Chuffart kłania się tym konceptem nisko, niemal do samej ziemi, Lexusowi LFA, Ferrari 599 i Ferrari California.

W telegraficznym skrócie: auto zakłada dwie wersje – obydwie z piekła rodem. H-Turismo to 6,0 V12, 800 KM +160 KM, które pochodzi od elektrycznego silnika. Wersja H-Competizione to podwójne turbo V6 560 KM + dwa silniki elektryczne po 160 KM i napęd na wszystkie koła. W pierwszym przypadku auto rozpędza się do 100 km/h w 3 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 350 km/h. W drugim przypadku jest szybsze o 0,1  sekundy.

Układ napędowy został zaprojektowany pod kierunkiem Claudio Lombardi, który był dyrektorem technicznym Ferrari w Formule 1. W celu maksymalizacji wydajności auta duży nacisk położono na optymalizację rozwiązań stylistycznych pod kątem jak najlepszego przepływu powietrza.

 

Szanse, że ten diabelski koncept trafi do produkcji są, niestety, minimalne.

 

Źródło: autoblog.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze