Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Policja w Dubaju – luksusowe radiowozy

Czym jeździ policja w Dubaju? Czy dałbyś się aresztować za cenę przejażdżki policyjnym Lamborghini Aventador? Zobacz świat luksusowych radiowozów.

Dubaj to miasto wyjątkowe. Słynie z najwyższych wieżowców na świecie, sieci największych centrów handlowych, a ilość luksusowych aut przypadających na jeden kilometr kwadratowy jest nieporównywalna z żadnym innym miejscem na ziemi. Dość powiedzieć, że w 2008 roku co piąte Bugatti Veyron jeździło właśnie w tym mieście (naliczono 15 aut zarejestrowanych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich). Można przypuszczać, że obecnie jest ich znacznie więcej, o innych topowych markach w ogóle nie wspominając. W związku z tym informacje o luksusowych radiowozach, które co jakiś czas zasilają tamtejszą policję, nikogo już nie zaskakują. Oto czym się wozi policja w Dubaju:

Ostatni zakup dubajskiej policji to Ferrari FF, które posiada napęd na cztery koła. Informację o nowym nabytku ogłoszono na Twitterze. Samochód wyposażony jest w silnik V12 o mocy 660 KM. Setkę osiąga w 3,7 sekundy i kosztuje ok. 540 000 dolarów. Nowy radiowóz w Dubaju będzie nie tyle patrolował ulice, co tak naprawdę promował miasto wśród licznie odwiedzających turystów.

6


Targi motoryzacyjne ProfiAuto Show 2019

  

Podobnie rzecz ma się z policyjnym Lamborghini Aventador. 700-konny pojazd, który ma jeszcze lepsze osiągi od Ferrari FF ( m.in. 2,9 do setki), to żywa reklama arabskiego kurortu i wizytówka bogatego Dubaju. Aż kusi, by się przejechać takim radiowozem.

5

Chevrolet Camaro – takich aut w policyjnych barwach można spotkać tu kilka.

4

Dodge Charger – samochód bardzo popularny na amerykańskich drogach. Można go zobaczyć również na ulicach Dubaju – w barwach policji.

1

Wśród policyjnych samochodów w Dubaju bardzo często możemy spotkać BMW serii 5.

2

Toyota Prado – wspomaga działania dubajskiej policji w terenie.

3

Źródło: jalopnik.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Targi motoryzacyjne w 2019 roku, na których nie może Cię zabraknąć! >>

Komentarze