Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

25 lat Wiesmanna

Wnętrze Wiesmanna to skansen w czystej postaci. Dominuje wrażenie przebywania w sieni w kurnej chacie na Kaszubach z początku ubiegłego stulecia, gdzie gliniane klepisko i stary piec stanowiły jedyną atrakcję. Wszechobecna Alcantara kłuje w oczy i rozbudza myśli samobójcze. To raj dla motoryzacyjnego etnografa, który doceni drzwi bez klamek (ich rolę pełnią czerwone tasiemki), brak klimatyzacji i systemu audio.

5


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Wnętrze, wbrew powszechnemu twierdzeniu, nie jest jednak najważniejsze. Przynajmniej nie w przypadku Wiesmanna. Przymkniemy oko na toporność środka, kiedy uzmysłowimy sobie fakt, jak szybka jest ta bestia o germańskim rodowodzie. Szczególnie model GT MF4-CS, który wjeżdża na genewski salon jako ukoronowanie 25-lecia istnienia firmy.

2

Samochód waży 1350 kg, ma pochodzący z BMW M3 silnik V8, wytwarzający 420 koni mechanicznych, który niczym niemiecka wyrzutnia rakiet Nebelwerfer wystrzeliwuje go do setki w 4,4 sekundy. Napęd na tylne koła przenosi 7-stopniowa, dwusprzęgłowa automatyczna skrzynia, sterowana za pomocą łopatek przy kierownicy. Wskazówka prędkościomierza zatrzymuje się na 293 km/h.

8

4

Takie osiągi możliwe są właśnie dzięki siermiężnemu wnętrzu i niewielkiej wadze. Swoje robią też lekkie szyby z tworzyw sztucznych, dach z włókna węglowego i szerszy od normalnej wersji rozstaw kół. Kompozytowe skrzydło na bagażniku dociska wóz do podłoża i wpływa na jego przyczepność podczas pokonywania zakrętów.

7

1

3

Producenci zdmuchną 25 świeczek z tortu i tyle również planują wypuścić w świat aut o kryptonimie GT MF4-CS. Cena takiego oryginalnego Wiesmanna? 252 000 dolarów netto 🙂

Źródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze