Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Mercedes G63 AMG 6×6

Są auta, których egzystencja z punktu widzenia racjonalności jest pozbawiona sensu. Powstały tylko dlatego, bo ktoś nie przestraszył się swojej szalonej wyobraźni, ktoś inny odważył się przekuć ten pomysł w czyn, a jeszcze ktoś inny kompletnie nie przejmował się końcowym rachunkiem całego projektu. W przedstawionym przypadku tym „kimś” i to w trzech osobach jest firma Mercedes, a owocem jej wyobraźni model G63 AMG 6×6.

Mercedes-G-6x6-1_thumb1


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Tak, to nie pomyłka. Ma sześć kół, które można dodatkowo zblokować za pomocą przycisków na desce rozdzielczej (posiada 5 blokad mechanizmu różnicowego). Samochód bazuje na specjalnej militarnej wersji G320 CDI, którą od 2011 roku używa australijska armia (to wreszcie jakiś konkretny argument za tym, by zostać profesjonalnym żołnierzem). Zmieniona jest tylko jednostka napędowa. Zamiast 3,0 – litrowego silnika Diesla z 5-biegową skrzynią zamontowano 5,5-litrowy silnik V8 o mocy 536 koni i momencie obrotowym wynoszącym 760 Nm. Napęd przekazywany jest na koła za pośrednictwem 7-biegowej automatycznej skrzyni.

Mercedes-G-6x6-2_thumb1

Wobec takiej mocy jego osiągi podane przez producenta nie budzą podejrzeń. 4-tonowy kolos jest zwinny i szybki jak gepard. Setkę osiąga w niecałe 6 sekund, a prędkość maksymalna została ograniczona do 160km/h. Mercedes G63 AMG 6×6 jest również szerszy, dłuższy i wyższy od modelu ‘zwykłego’. Nie może być inaczej. Ma także większą przestrzeń ładunkową, której wykorzystanie w całości może dostarczyć nabywcy trochę kłopotu.

Rocznie ma powstawać 20 – 30 egzemplarzy tego auta. Co do ceny – ta ma być drugą najwyższą serwowaną przez firmę Mercedes (najdroższym jest SLS AMG za 457000 dolarów). Jacyś zainteresowani?

Źródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze