Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

O Rumunii, Dacii i wyścigach konnych słów kilka

Im większy kryzys i wzrost bezrobocia, tym większy popyt na rumuńsko-francuską Dacię. Świadczą o tym dane dostarczone przez brukselskie stowarzyszenie motoryzacyjne ACEA. Europejska sprzedaż Dacii wzrosła podobno o 9% w samym styczniu i wyniosła 20680 sztuk. To oznacza, że Dacia sprzedaje się lepiej niż francuskie croissanty! Co więcej, marka planuje iść za ciosem i na zbliżającym się genewskim salonie motoryzacyjnym zaprezentuje dwa nowe modele – Logana MCV kombi i Dustera po liftingu.

Generalnie Rumunia nie przestaje ostatnio zadziwiać. Ten kraj, znany w świecie z dosyć oryginalnych sportów, takich jak polowanie na wampiry i wbijanie na pal (przodował w tym szczególnie Wład Palownik), od niedawna jest również popularyzatorem nowej dyscypliny, której co niektórzy wróżą olimpijską przyszłość. Chodzi o wyścigi konnych zaprzęgów na ¼ mili. Po autostradzie:)

Źródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze