Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Powrót do przyszłości – DeLorean DMC-12

Podobno każdy mężczyzna ma w sobie coś z dziecka. Cecha ta z czasem zanika, dlatego dobrze ją pielęgnować. Matthew Riese z San Francisco od wielu lat pokazuje, jak to robić. Zafascynowany obrazem z dzieciństwa „Powrót do przyszłości”, postanowił zbudować DeLoreana – filmowy wehikuł czasu. Jego DeLorean zamiast latać i przemieszczać się w czasie – pływa. Chociaż poduszkowiec jest od ponad roku ukończony, Matt cały czas go udoskonala, a informacje o tym na bieżąco aktualizuje w sieci.

1.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Realizacja marzenia nie przyszła jednak łatwo. Amerykanin zmagał się z problemami finansowymi, które uniemożliwiały dalsze prace nad oryginalnym pojazdem (rozpoczął je w 2008 roku). By zebrać brakujące fundusze, przez pewien czas imał się rozmaitych zajęć, był nawet królikiem doświadczalnym na uniwersytecie Stanforda (to się nazywa poświęcenie dla idei!). Ostatecznie pieniądze (potrzebne 5500 dolarów) uzyskał dzięki programowi Kickstarter, który promuje innowacyjne pomysły.

5.

3.

DeLorean w wersji poduszkowca wykonany jest z żywicy epoksydowej, aluminium i włókna szklanego i rozwija prędkość ok. 40 km/h. Kadłub ze styropianu sprawia, że po wyłączeniu silników, pojazd nie idzie na dno.

Prawdziwy DeLorean DMC-12 produkowany był w latach 1981-1983 i sławę zyskał dopiero pośmiertnie dzięki wspomnianemu filmowi z niezapomnianym Michaelem Foxem w roli głównej. W Polsce znajduje się kilka sztuk tego auta. ‘Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie’, gdzie można go obejrzeć na żywo, prosimy o kontakt.

delorean_19813

Źródło: deloreanhovercraft.com, carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze