Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Aston Martin Rapide w wersji shooting brake – król genewskiego salonu

Wiem, że koronacja jest przedwczesna, ponieważ targi motoryzacyjne w Genewie rozpoczynają się dopiero 7 marca, ale jestem gotowy zaryzykować takie stwierdzenie i to na podstawie zaledwie tych kilku zdjęć. Król może być tylko jeden i będzie nim Aston Martin w wersji nadwozia shooting brake, przygotowany przez włoskie studio designu Bertone.

01bertonejet22


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Nowy koncept Bertone nosi nazwę Jet 2+2 i jest zasilany 470 – konna jednostką V12 o pojemności 5,9 litra, znaną z modelu Rapide. Jego powstanie wieńczy 60 lat współpracy studia projektowego Bertone z  brytyjskim producentem Aston Martina. Pomijając nadwozie, auto różni się od standardowego Rapide’a przesuniętymi słupkami C i podniesioną linią dachu. Tylne światła zapożyczono z One 77.

03bertonejet22

Muskularne nadkola sprawiają wrażenie ruchu, nawet gdy pojazd stoi w miejscu.

02bertonejet22

Majestatyczne skórzane siedzenia w dwóch kolorach i ilość elementów z wysokogatunkowego drewna we wnętrzu pojazdu zszokowałyby niejednego przedstawiciela Greenpeace.

04bertonejet22

Szkoda tylko, że auto powstało w jednym egzemplarzu na zamówienie kolekcjonera, który, co jest wielce prawdopodobne, umieści go w sterylnie czystym garażu i będzie użytkował w niedziele i święta, na co dzień napawając się jego pięknem w samotności. W sumie na jego miejscu chyba tak bym zrobił…

Źródło: bornrich.com, autoblog.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze