Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Volkswagen XL1

O tym aucie trąbi ostatnio wiele serwisów informacyjnych. Jego projekt koncepcyjny powstał lata świetlne temu – w 2002 roku, ale prace wreszcie zostały zakończone i samochód trafi do produkcji. Na zbliżającym się salonie samochodowym w Genewie, w świetle jupiterów i fotograficznych fleszy, będzie mógł pokazać publicznie swoje wdzięki.

XL1 ma dwa miejsca, futurystyczny wygląd i można odnieść wrażenie, że właśnie opuścił plan zdjęciowy najnowszego filmu Ridley’a Scotta. Jednak nie wygląd ani mało romantyczna nazwa budzą tu największą ciekawość, a deklarowane przez jego producenta zużycie paliwa. XL1 podobno pije tylko 0,9 litra oleju napędowego na 100 km. I podobno jest z tym całkowicie szczęśliwy.

VW-XL1-Production-382-286174


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Moc auta bierze się z 47 konnego, dwucylindrowego silnika Diesla o pojemności 0,8 l i liczyć może na wsparcie ze strony silnika elektrycznego, który ma 27 KM. Układ współgra z 7-biegową, 2-sprzęgłową przekładnią. Do setki dobija w 12,7 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi prawie 160 km/h. Na samym silniczku elektrycznym, zasilanym akumulatorem litowo-jonowym, może pokonać 50 km. Wpływ na takie osiągi ma aerodynamiczny kształt i mała waga – zaledwie 795 kg.

Prawdopodobnie jego cena przekroczy 40 000 Euro. Więcej szczegółów poznamy wkrótce. Czas na kilka zdjęć:

023-volkswagen-xl1

002-volkswagen-xl1

005-volkswagen-xl1

010-volkswagen-xl1

025-volkswagen-xl1

Źródło: autoblog.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze