Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Dynamiczne centrum symulacji systemów wspomagających bezpieczeństwo BMW

Technologia sprawia, że życie jest prostsze, a jazda samochodem staje się czystą przyjemnością. Przeróżne systemy instalowane w naszych autach ułatwiają nam poruszanie się na drodze i zwiększają nasze bezpieczeństwo. Zanim jednak te technologiczne rozwiązania i nowości znajdują na stałe zastosowanie w samochodzie, są poddawane, co jest oczywiste, skomplikowanym testom. I na tym polu wyróżnia się firma BMW. Niemcy szczycą się jednym z najnowocześniejszych ośrodków na świecie, w którym takie testy się przeprowadza.

Dynamiczny system symulacji BMW przypomina trochę grę video na Playstation. Testujący kierowca musi zmierzyć się z różnymi sytuacjami drogowymi, a specjalne okulary śledzą ruch jego gałek ocznych. Symulacja z wirtualnej jazdy jest nagrywana i analizowana później pod kątem interakcji kierowcy z systemem. Zebrane informacje i wnioski służą zoptymalizowaniu oprogramowania, które w następnej kolejności jest już testowane w realnych warunkach. Zobaczcie, jak to wygląda w praktyce:

 

Źródło: carscoop.blogspot.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze