Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Samochód idealny na randkę

Walentynki – czyli nasza nowa świecka tradycja. Dla niektórych to świetny pretekst, by spędzić ten dzień w pubie. Dla innych szansa, by wreszcie wyrazić swoje uczucia i umówić się z nim/z nią na randkę. A ponieważ ma to być randka idealna, to musi mieć specjalną oprawę. Dotyczy to także auta. Dlatego wybieramy dziś najlepszy samochód dla zakochanych.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


1. Randka po angielsku

Aston Martin DBS. Jeździł nim agent 007 James Bond w Casino Royal, a to dobra rekomendacja. Szybki, piękny, z długą tradycją. W dodatku z kraju, w którym savoir vivre’u uczą już w przedszkolu, a styl i dobre maniery uosabia sama królowa Elżbieta II.

Aston Martin DBS

2. Randka w stylu vintage

Porsche 911. Auto legenda. Jest jak wino – im starsze, tym lepsze. W oryginalnym pomarańczowym kolorze, który będzie pasował do jego krawata. Można nawet przymknąć oko na nadsterowność i małe siedzenia w tyle, które w tym wypadku posłużą jako półeczka dla jej malutkiej torebki.

Porsche 911

3. Randka w wersji amerykańskiej

Kino samochodowe, tona popcornu i przytulne wnętrze Dodge’a Challengera. Albo Forda Falcona z 1964 roku. A może niech to będzie Cadillac de Ville, prawie taki jak w filmie ‘Gorączka’ z Robertem De Niro. Wielki, większy, największy. Mam problem z wyborem auta. Nie mam natomiast kłopotu z wyborem utworu, który sączyłby się z głośnika: król Elvis i ‘Love me tender’.

Cadillac_de_Ville w wersji coupe

4. Randka inna niż wszystkie

Volkswagen ‘ogórek’. Ten popularny w latach 60. samochód to symbol pozytywnych wibracji, obyczajowej swobody i wolnej miłości. Może nie grzeszy urodą, ale jest funkcjonalny i przestronny. Randka pod znakiem flower power to wbrew pozorom nie tylko opcja dla tych, którzy noszą długie włosy, a na co dzień chodzą na bosaka i w ubraniach w kwiatki. To także propozycja dla wszystkich tych, którzy szeroko pojętą wolność i niezależność cenią sobie w życiu i w związku najbardziej. A chyba nie ma drugiego takiego auta jak  ‘ogórek’, który by te wartości lepiej wyrażał.

Volkswagen ogórek

5. Randka po włosku

Alfa Romeo Giulietta. Już sama jej nazwa brzmi romantycznie, a widok tylko rozpala wyobraźnię. Połączenie elegancji i włoskiego temperamentu z dobrym rocznikiem (1961). Giulietta to idealny samochód na nastrojową randkę w dobrym stylu. Siedząc w środku, można zapomnieć o zimie i wszechobecnym śniegu. Byle tylko nie zapomnieć całkowicie o tym, że to randka, i że nie auto jest tutaj najważniejsze.

Alfa Romeo Giulietta

6. Randka w terenie

Jeepem Wranglerem na randkę? Czemu nie! Najlepiej niech to będzie Rubicon z limitowanej serii z okazji 10 urodzin tego modelu. Pojemność 3,6 l. V6 i 290 koni pod maską. W odróżnieniu od seryjnego Wranglera zawieszenie ma większy prześwit o ponad 1 cm i ogromne opony na 17-calowych felgach, co może mieć znaczenie, jeśli randkę spędzimy w bieszczadzkiej głuszy, z dala od cywilizacji.

rubicon


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze