Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Kiedy z kranu zamiast wody leci ropa naftowa – arabski supersamochód

Płynący ropą świat arabski zapragnął posiadać własny supersamochód – na targach motoryzacyjnych w Katarze zaprezentowano pojazd, który jest wyrazem owych pragnień. Nazywa się Lykan Hypersport i jest prawdopodobnie jednym z najdroższych na tej planecie.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Lykan-Hypersport3

Lykana Hypersport zbudowała mało znana firma z Libanu – W Motors. Już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że jego twórcy są miłośnikami stylistyki Lamborghini.

Lykan-Hypersport4

Silnik auta prawdopodobnie pochodzi z Porsche i ma moc 750 koni mechanicznych. Lykan do setki rozpędza się w 2,8 sekundy, a zamyka budzik przy prędkości 390 km/h.

Lykan-Hypersport1

Arabskie zamiłowanie do luksusu znajduje ujście w LED-owych światłach powlekanych diamentami, skórzanych siedzeniach obszywanych złotą nicią i ekranie wirtualnym na desce rozdzielczej. Ma powstać 7 egzemplarzy tego auta, a każdy z nich wyceniono na 3,4 miliona dolarów. Wielkość tej kwoty trochę usprawiedliwia fakt, że nabywca Lykana otrzyma zegarek ze specjalnej edycji Cyrus Klepcy o wartości 200 000 dolarów.

Nie sądzicie, że mimo wszystko cena jest trochę wygórowana?;)

Źródło: carscoop.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze