Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Uwaga! Volvo FH hamuje

Koncern Volvo nie przestaje zaskakiwać (w pozytywnym sensie tego słowa). Rozwija kolejne systemy bezpieczeństwa, a opracowany przez nich układ EBS (Electronically Controlled Brake System), naprawdę robi wrażenie.

Auto zatrzymuje się w miejscu tuż przed przeszkodą z lekkością i swobodą, o którą trudno byłoby podejrzewać 40 – tonową ciężarówkę z naczepą. Jest to możliwe dzięki radarowi, który połączony z kamerą, monitoruje pojazdy poruszające się z przodu. Gdy napotka przeszkodę (rozpoznaje również pojazdy stojące w miejscu), na przednią szybę kierowcy trafia czerwona wiązka światła podobna do tej z karabinu laserowego. Jeśli ten, pomimo sygnalizacji błyskowej i dźwiękowej nadal pozostaje bierny, wtedy aktywowana jest funkcja hamowania awaryjnego. Jak to działa w praktyce, najlepiej obejrzeć na poniższym filmie.

Warto wspomnieć, że do 15 listopada 2015 roku system EBS ma być stosowany we wszystkich nowych ciężarówkach w Europie. Zamiast zacząć tydzień od przyspieszenia – ostro hamujemy z Volvo FH:

 

Źródło: volvotrucks.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze