Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Szybkie pojazdy w reklamie

Wiedza o zamiłowaniu człowieka do szybkości bywa często wykorzystywana w reklamach aut. Zwłaszcza w przypadku tych aut, dla których ta cecha jest najważniejsza. Czasem marka ułatwia zadanie – Ferrari jako auto niezmiernie szybkie nie musi silić się na wyszukaną kreatywność, bo jej główny walor jest dla nas oczywisty. Dużo trudniej zasygnalizować ten fakt np. w przypadku Megane GT z mocnym silnikiem (które też na swój sposób jest szybkie). Wtedy liczy się dobry pomysł i koncepcja sztabu ludzi z agencji reklamowej.

Przedstawiamy 10 reklam pojazdów, które w swoim głównym komunikacie odwołują się do szybkości. Plakaty pochodzą z różnych lat. Obejrzyjcie je, oceńcie i wyraźcie swoją opinię.

1. Ducati może nie jest aż tak szybkie jak Suzuki Hayabusa, ale daje radę. Takie Desmosedici RR z czterocylindrowym silnikiem V4 ma moc 200 KM i potrafi wyciągnąć 320 km/h. W ewentualnym pościgu policyjnym helikopter mógłby się przydać…

ducati


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


2. Maksymalna prędkość – 112 km/h. Na wstecznym;) Tak się reklamuje Lambo, które reklamować się nie musi. Przynajmniej nie w kwestii prędkości.

lamborghini

3. Audi S8 jest szybsze od światła. Uwierzycie?? Gdyby to było RS6 lub R8 GT, to bym uwierzył. Sam plakat, który datuje się na 2006 rok, także nie powala na kolana.

light2006audi

4. Megane GT 165 hp, czyli francuski ogier wśród szybkich hatchbacków. Też macie wrażenie, że auto wyjeżdżając z garażu prosto na tor wyścigowy (co moim zdaniem fajnie pokazuje jego główną cechę) skręca jednak nie w tę stronę, co trzeba?

Renault-speedway

5. Koenigsegg. Ta nazwa jest już jednym wielkim synonimem szybkości. Ten szwedzki pocisk jest szybki i lekki jak samolot.. zrobiony techniką origami. A być może inaczej należy odczytać tę reklamę?

Quartermile_Koenigsegg_Fold

6. Lancer Evolution Turbo jest szybki. Bardzo szybki. Stara, ale aktualna reklama, jeśli mówimy o Evo. Przekaz jest czytelny i jasny jak zorza polarna w północnej Norwegii.

lancer evolution turbo

7. Ferrari jako zamiennik pojazdu Batmana. Nawiązanie do szybkości oczywiste. Tak na marginesie – co byście wybrali: Ferrari czy Batmobil?;)

FerrariAd11906618751197404800

8. Jetta jest tak szybka, że potrzebuje aż 3 progów zwalniających przed garażem?? Dacie wiarę?? Gdyby chodziło o hybrydową Jettę, która w zeszłym roku na dnie wyschniętego jeziora w Bonneville w Ameryce Północnej osiągnęła 298 km/h i status najszybszej hybrydy na świecie, to miałoby to sens. Ale chodzi o inną Jettę sprzed kilku lat i dlatego jest bez sensu.

speed_300res_rgb

9. Żyj szybko. Umieraj staro – pod tymi słowami na pewno nie podpisałby się James Dean. Hasło wpisuje się w ogólną filozofię firmy Volvo, dla której bezpieczeństwo jest priorytetem. Puszcza jednak oko do tych, którzy lubią szybką jazdę i robi to inteligentnie. I chociaż nie jest to reklama Volvo S60 Polestar z 508 KM pod maską, a tylko V40 T4 – to im wierzę. Duży plus za hasło, mały minus za wykonanie.

volvo-s40-t4-live-fast-die-old-small-77769

10. Fiat Freemont. To wisienka na torcie, który jest totalnie niezjadliwy. Wisienka zresztą też. Marny plagiat reklamy Evo. Poza tym kto uwierzy w to, że akurat Freemont i smugi kondensacyjne mogą iść w parze…

fiat-freemont3

 A  jakie są Wasze opinie?

Źródło: zdjęcia z http://adsoftheworld.com/


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze