Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Audi A7 z systemem autoparkowania

W dniach 8-11 stycznia tego roku w Las Vegas miały miejsce największe na świecie targi konsumenckiej elektroniki (Consumer Electronic Show). Podczas ich trwania Audi zaprezentowało prototyp auta, które posiada funkcję samodzielnego parkowania. Proces jest całkowicie autonomiczny i odbywa się bez udziału czujników zamieszczonych w aucie.

Audi-A7-self-parking-demo-03-626x382

Parkowanie nadzorowane było przez system sensorów laserowych rozstawionych w różnych punktach podziemnego garażu i komunikację Wi-Fi, a proces sterowania odbywał się dzięki aplikacji na smartfona. Przywołuje to wspomnienie Pontiaca Firebird, który w filmie Knight Rider – Michael Knight (David Hasselhoff) obsługiwał za pomocą specjalnego zegarka.

Obejrzyjcie prezentację:


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Tę innowacyjność Audi należy traktować na razie jako ciekawostkę. Bo chociaż sam pokaz robi wrażenie i daje jakieś pojęcie o obecnym stanie rozwoju technologii, to trudno sobie wyobrazić, by takie rozwiązania znalazły zastosowanie w najbliższym czasie, kiedy kryzys trawi całą Europę, a infrastruktura drogowa jest w wielu krajach w powijakach.

Źródło: http://blog.caranddriver.com/, youtube


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze