Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

O crash testach nietypowo – część 1

Crash test jest znormalizowanym testem zderzeniowym, który ma na celu zbadanie poziomu bezpieczeństwa pojazdu, a najbardziej znaną organizacją, odpowiedzialną za przeprowadzanie kontroli bezpieczeństwa na rynku europejskim, jest powstały w 1997 roku Euro NCAP – European New Car Assessment Programme (Europejski Program Oceniania Nowych Samochodów).

011-centro-911-porsche


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


To według wypracowanych przez tę instytucję wzorców przeprowadza się testy zderzeniowe w wielu krajach na całym świecie, również w USA (NHTSA), czy w Australii (NRMA). Testuje się odporność aut na zderzenia czołowe, boczne oraz poziom ochrony głowy. W testach wykorzystuje się manekiny, imitujące mężczyzn, kobiety i dzieci. Euro NCAP przyznaje również punkty za wyposażenie auta w różne systemy bezpieczeństwa. Jednym zdaniem – są to bardzo rygorystyczne, często kilkuetapowe, przeprowadzane w różnych segmentach aut testy, które w konsekwencji mają wpłynąć na producentów, by ci bardziej przykładali się do produkcji bezpiecznych samochodów.

My, trochę na przekór, chcielibyśmy przedstawić subiektywną listę crash testów, które nijak się mają do wykładni bezpieczeństwa Euro NCAP, bo w większości przypadków (choć nie we wszystkich) skupiają się nie tyle na kwestii bezpieczeństwa, co na wytrzymałości auta. Nie do końca też mieszczą się w granicach zdrowego rozsądku. I nie ograniczają się tylko do samochodów;)

O crash testach bardzo nietypowo – część pierwsza:

1.
Enfant terrible motoryzacyjnego dziennikarstwa, czyli Jeremy Clarkson w akcji. Kontrowersyjny brytyjski dziennikarz wciela się w rolę Wielkiego Inkwizytora, a jego ofiarą staje się niczemu winna Toyota Hilux. Clarkson torturuje ją na wszelkie możliwe sposoby (m.in. obija, podpala, podtapia). I czerpie z tego perwersyjną przyjemność. Pomagają mu James May i Richard Hammond. Jeśli ktoś jeszcze tego nie widział, to przypominamy, że jest to materiał tylko dla tych, którzy posiadają stalowe nerwy, mają skończone co najmniej 38 lat i zaświadczenie od psychologa o braku skłonności do agresji:

 

 

 

Ciąg dalszy nastąpi.

Źródło: autoblog.com, youtube


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze