Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Wózek golfowy po japońsku

Tytułem wstępu: prezentowane zdjęcie nie jest reklamą mebli z Ikei ani oryginalnej sofy na kółkach dla miłośników Need for Speed na PlayStation. Pozostając w poświątecznym nastroju przedstawiamy projekt japońskich studentów, którzy postanowili zbudować najbezpieczniejszy wózek golfowy na świecie.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Nie od dziś wiadomo, że Japończycy słyną z oryginalnych wynalazków, a ich pomysłowość może wprawić niejednego konstruktora w ogromne kompleksy. Elektryczny, trzykołowy pojazd o romantycznej nazwie Humanix iSAVE-SC1 (potrafi rozpędzić się do 50km/h) nie jest szczytem możliwości technologicznych i kompleksów może nie powoduje, ale na swój sposób jest zaskakujący, głównie z powodu swojej karoserii. Ta wykonana jest z napompowanych poduszek, dzięki czemu wózek ma być całkowicie bezpieczny dla pieszych, którzy nieszczęśliwym trafem wpadną pod jego koła.

Co prawda, trudno nam sobie wyobrazić taką sytuację na polu golfowym, ale jak mówi stare powiedzenie – ‘przypadki chodzą po ludziach’ i zawsze może zdarzyć się ten pierwszy raz. Cena tego najbezpieczniejszego na świecie wózka golfowego wynosi 10 tysięcy dolarów.

 

Źródło: autoblog.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze