Twój blog motoryzacyjny

Psi kierowcy

Znany nam jest tylko jeden przypadek psa, który lubił jeździć. I to nie autem, a koleją. Pies się nazywał Lampo i był bohaterem opowieści z dzieciństwa ‘O psie, który jeździł koleją’. O psie, który jeździł autem – nie słyszeliśmy. Aż do dzisiaj. W Nowej Zelandii postanowiono trójkę czworonogów nauczyć prowadzić samochód.

Cała akcja miała pokazać, jak bardzo inteligentne są te najbliższe człowiekowi zwierzęta i być zachętą do ich adopcji (paradoksalnie psy trafiły do schroniska po wielu nieprzyjemnych doświadczeniach w kontakcie z człowiekiem). Monty, Ginny i Porter, po zaledwie 8 tygodniowym treningu, były w stanie zrobić rundę honorową po torze w Auckland, wykazując przy tym wyższe umiejętności niż niejeden kursant zdający egzamin na prawo jazdy.

Psy jeździły w specjalnie dostosowanym Mini Countryman, w którym zmodyfikowano deskę rozdzielczą, hamulec i pedał gazu. Wszelkie operacje wykonywały łapami, reagując na komendę trenera. Obejrzyjcie filmy:

 


Źródło: autoblog.com, SPCA Auckland


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze