Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Sztuka przetrwania: Emile Leray i Citroen 2CV

Emile Leray to gość, który z pewnością nie miałby problemów ze znalezieniem dobrze płatnej pracy w zawodzie specjalista mechanik w każdym zakątku świata. Jesteśmy przekonani o tym tak samo, jak jesteśmy pewni tego, że weekend trwa zdecydowanie za krótko, a od poniedziałku czas znowu spowalnia swój bieg na przekór oficjalnym prawom fizyki.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


W 1993 roku Emile Leray wybrał się na przejażdżkę swoim Citroenem 2CV na Saharę. Miał takie marzenie, więc pojechał. Sprawy jednak nie poszły po jego myśli, bo w wysłużonej ‘Cytrynie’, na skutek zderzenia z kamieniem, pękła przednia oś. Pech chciał, że miało to miejsce kilkadziesiąt kilometrów od cywilizacji. Każdy inny, będąc w podobnej sytuacji co Emile, pewnie zacząłby pisać testament na piasku, lub rozmyślał nad tym, jak zabezpieczyć swoje kości, gdy już będzie po wszystkim.

Pomysłowy Francuz nie miał jednak zamiaru się poddawać i bezczynnie czekać na pomoc, która zresztą by nie nadeszła. Miał zapas wody i jedzenia na kilka dni. Mężczyzna zakasał rękawy i rozpoczął budowę pojazdu, który swoim wyglądem przypomina ten z filmu Mad Max – z doszczętnie rozebranego Citroena, Emile złożył prawdopodobnie najdziwniejszy motor na świecie.

Po 12 dniach wytężonej pracy, pomysłowy Francuz wsiadł na skonstruowany pojazd i ruszył w drogę powrotną. Co ciekawe, po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów został zatrzymany przez żandarmerię za poruszanie się niezarejestrowanym pojazdem…

Jak mogła wyglądać taka rozbiórka Citroena? Zerknijcie na fragment filmu:

 

Źródło: blog.boombotix.com, odditycentral.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze