Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Wystrzał opony

Wystrzał opony nie zdarza się często, ale jeśli już się przytrafi, to może być tragiczny w swoich skutkach. Wbrew pozorom, najczęstszą tego przyczyną nie jest wjechanie na jakiś ostry przedmiot czy szkło, a zaniżone ciśnienie w oponach. Zbyt duże obciążenie samochodu, nadmierne zużycie opony, czy zbyt wysokie ciśnienie w kole – również zwiększają ryzyko takiego wypadku. Dlatego dla naszego bezpieczeństwa tak bardzo ważna jest regularna kontrola powietrza w oponach.

Temat ciśnienia w oponach będziemy jeszcze poruszać, a teraz obejrzyjcie film z chińskich dróg, na którym udało się zarejestrować sam moment wystrzału opony w samochodzie ciężarowym i próbę opanowania sytuacji przez kierowcę:

Przeżył ktoś z Was tego typu niemiłe doświadczenie?


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze