Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

5 dziwnych pojazdów i moto-wynalazków

Świat motoryzacji to nie tylko cztery kółka i kierownica. Prezentujemy 5 szalonych pojazdów i wynalazków z pogranicza motoryzacji, które pomimo wielu różnic mają jeden wspólny mianownik: oryginalność, nieszablonowość, innowacyjność i poczucie humoru ich twórców. Powstały z różnych powodów i pobudek, ale wszystkie świadczą o tym, że kreatywność ludzka nie ma granic, a nuda to wyłącznie puste słowo. Obejrzyjcie filmy i wybierzcie swojego faworyta w kategorii: „sen wariata, który się ziścił”.

1.

I chrząszcz może ukąsić rekina. Rekin ludojad ze ‘Szczęk’ Spielberga na widok tego czegoś popełniłby seppuku nabijając się na rafę. Volkswagen postanowił zasponsorować program Discovery o rekinach i wykorzystując strukturę i kształt modelu Beetle zbudował specjalną klatkę bezpieczeństwa dla nurka. Pojazd ma silnik sterujący i można się nim swobodnie przemieszczać po dnie oceanu. Zatem polowanie na rekiny czas zacząć!


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  2.

‘Lata, fruwa, jeździ, pływa’ czyli  Flyboard – połączenie węża o długości 18 metrów, który zasysa wodę, z turbiną skutera wodnego o mocy minimalnej 100KM. Urządzenie to potrafi unieść dorosłą osobę w górę na wysokość 8 metrów. Świetnie sprawdza się w nadwodnym balecie lub pływaniu w stylu delfina. Za całym pomysłem stoi Frank Zapata, producent skuterów wodnych i mistrz świata w jeździe na nich. Frank jest przykładem na to, że nadmiar adrenaliny czasem znajduje ujście w kreatywnych projektach.

3.

Widzieliście Gwiezdne Wojny? Prezentowana maszyna, unosząca się nad ziemią jak poduszkowiec i sterowana balansem ciała, mogłaby z powodzeniem grać w tym filmie. Firma Aerofex nakręciła video z testów tego jednoosobowego pojazdu, który jest wywindowany w górę przez dwa duże wirniki. Przedstawiciele Aerofex twierdzą, że pilot może sprawować kontrolę nad maszyną bez udziału wszelkiego oprogramowania czy elektroniki. Możliwe jest to dzięki trzem osiom odpowiedzialnym za odchylanie, skręcanie i kołysanie. Pierwsze testy podobno wypadły świetnie, a pojazd osiągnął prędkość 48km/h i wzniósł się na wysokość prawie 5 metrów.

4.

Jednoślad firmy Ryno Motors ma długą historię, którą można streścić w kilku zdaniach. Chris Hoffman ma córkę. Córka Chrisa lubi gry video. Grając w jedną z nich, zauważyła dziwny pojazd, który jej się spodobał. Zainspirowany opowieścią córki, Chris postanowił go zbudować. A że wyobraźnię ma równie mocno rozwiniętą, co umiejętności techniczne – sukces był tylko kwestią czasu. Powstał jednokołowy dziwoląg z napędem elektrycznym:

5.

Nie wiem, czy Colin Furze jest już ojcem dziecka, ale na pewno jest ojcem szalonych pomysłów, których nie boi się wcielać w życie. Poniższa propozycja skierowany jest prawdopodobnie do rodziców, którzy wyścigi Formuły 1 kochają ponad wszystko i marzą o tym, by kiedyś ich potomek również zasiadł w sportowym bolidzie. Dzięki wynalazkowi Colina mogą przyzwyczajać malucha do dużej prędkości i sporych przeciążeń już od pierwszych jego dni. W najszybszym wózku na świecie;) Ma 10 koni, 4 biegi i wyciąga ponad 50 km/h.

 

Źródło: autoblog.com, gizmag.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze