Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Volvo V40 – nowe standardy bezpieczeństwa

Volvo od zawsze słynęło z wysokich standardów bezpieczeństwa, samemu te standardy niejako wyznaczając: klejone szyby (1944 rok), trzypunktowe pasy bezpieczeństwa (1959 r.), zagłówki przednich foteli (1968 r.), system zapobiegania ‘nurkowania’ na przednich i tylnych siedzeniach (1982 r.) czy choćby poduszki o dwóch stopniach napełniania (2000 r.) – to tylko niektóre z innowacji wprowadzonych przez szwedzkiego giganta na polu bezpieczeństwa. W marcu tego roku, na Salonie Samochodowym w Genewie, pokazano Volvo wyposażone w pierwszą na świecie poduszkę powietrzną chroniącą pieszego. Mowa o już oficjalnie dostępnym w sprzedaży modelu Volvo V40.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Za wszystko odpowiedzialny jest układ Pedestrian Detection: zestaw czujników umieszczonych w zderzaku, które monitorują wolną przestrzeń przed autem. W momencie zderzenia z pieszym z maski pojazdu (otwiera się na kilka centymetrów) wystrzeliwuje poduszka, która pokrywa przednie słupki i 1/3 szyby. Wszystko to dzieje się z szybkością błyskawicy. Poduszka podobno niweluje skutki uderzenia głową, która jest najbardziej narażona podczas takiego wypadku. System sprawdza się przy maksymalnej prędkości 50km/h.

 

Co sądzicie o tej innowacji Volvo? Czy stanie się to standardem w produkcji aut i w niedalekiej przyszłości czekają nas bezpieczne samochody wyposażone także w poduszki dla pieszych?

 

Źródło: volvoclub.org.uk, autoblog.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze