Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Bodypainting w służbie bezpieczeństwa na drogach

Bodypainting to kreatywna sztuka malowania na ciele farbami. Jej historia jest znacznie starsza niż legenda o Królu Popielu i sięga czasów, gdy kobiety nosiły brody na równi z mężczyznami, zakup krzesiwa w markecie nie wchodził w rachubę, a po zagrodzie spacerowało się z maczugą przytroczoną do pasa.

O bodypainting nie wspominamy całkowicie bez powodu. Ta współcześnie uznana dziedzina sztuki jest stosowana w przeróżnych akcjach i kampaniach promocyjnych: od filmu, poprzez reklamę, a na muzyce i choreografii kończąc. Ekspresja bodypainting znalazła również swój wyraz w australijskiej akcji na rzecz bezpieczeństwa na drogach.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Według Komisji zajmującej się wypadkami drogowymi w południowej Australii (The Motor Accident Comission), nadmierna szybkość to zabójca numer jeden na państwowych drogach. Aby uświadomić kierowcom to zagrożenie, postanowiono stworzyć niestandardową kampanię. Zatrudniona w tym celu artystka Emma Hack (odpowiedzialna m.in. za malunki na ciele Gotye), po osiemnastu godzinach pracy, i przy użyciu pięciu warstw farby, wykreowała rzeźbę z ludzkich ciał, która upodabnia rozbity samochód. Swoich ciał artystce użyczyło siedemnastu sportowców, kulturystów i akrobatów, a cały proces powstawania tej oryginalnej rzeźby uwieczniono na filmie. Obejrzyjcie:

 

Źródło: autoblog.com, adnews.com.au


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze