Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Humvee

Nie pasuje jechać nim na Love Parade w Berlinie. Na wojnę podjazdową z krnąbrnymi sąsiadami albo na off-road w Bieszczadach jest już bardziej odpowiedni. Sprawdził się w operacji Pustynna Burza, to da radę niemal wszędzie. Humvee od AM General. Oficjalnie można sobie już taki zamówić. No, prawie taki. Cywilna wersja pojazdu HMMWV (High Mobility Multi-Purpose Wheeled Vehicle – wielozadaniowy pojazd kołowy o wysokiej mobilności) dostępna jest w formie zestawu do montażu. Bez silnika, który niestety trzeba dokupić osobno.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Jeśli nikogo to nie zniechęca, to trzeba jeszcze wspomnieć o tym, że pojazd różni się znacznie od wojskowej wersji. Z drugiej strony nie można go w żadnym wypadku porównywać do szykownych Hummerów, którymi czarnoskórzy raperzy poruszają się w Hollywood. Oferowany Humvee jest spartańsko wyposażony, a klimatyzacja to jedyny luksus dostępny w tym aucie w standardzie. W tym sensie nawiązuje on do tradycji amerykańskich militarnych wozów bojowych, które produkowane od 1985 roku do tej pory dostępne były tylko nielicznym.

Humvee oferowany jest w 3 kolorach: khaki, ciemnozielonym i piaskowym, a elementy narażone na korozję są zabezpieczone specjalną farbą. O wnętrzu nie ma się co rozpisywać – jest tu siermiężnie i pusto jak w sklepach z czasów PRL-u. Za dopłatą można sobie jednak sprawić m.in. system dopompowujący opony i zapobiegający rozszczelnieniu gum, ogrzewanie przedniej szyby czy przedni i tylni dyferencjał od Eaton ELocker.

Zestaw Humvee kit zaczyna się od 60 000 dolarów i jak podała oficjalna strona – pierwsi klienci otrzymają go na początku wiosny 2013 roku. Co ciekawe, zestaw jest nam dostarczany w kilku modułach, które sami kompletujemy i one osobno podlegają gwarancji. Skompletowany Humvee takiej gwarancji już nie posiada. Zobaczcie pozostałe zdjęcia:

Źródło: autoblog.com, amgeneral.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze