Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

O Eskimosach, śniegu i Maserati Quattroporte

Podobno Eskimosi mają kilkadziesiąt określeń opisujących śnieg. I w sumie nie ma w tym nic dziwnego – zewsząd otacza ich biały puch. Rano jadąc saniami do roboty pewnie nie raz zdarzyło im się utknąć w śnieżnej zaspie. Wszechobecność śniegu musiała wpłynąć na ich kreatywność. Stworzyli słowa (wiele bardzo pięknie brzmiących jak piqsirpoq – czyli śnieg nawiewany), które w innych ‘okolicznościach przyrody’ by nie powstały. Zastanawiam się, ile nowych słów (i jakich) zrodziłoby się w ich głowach, gdyby na co dzień przyszło im obcować z najnowszym Maserati Quattroporte.

Ta włoska luksusowa ‘gondola’ ma zadebiutować na Salonie Samochodowym w Detroit w styczniu 2013 roku, ale już dzisiaj mamy jej najnowsze zdjęcia. Wiadomo też, że samochód ma mieć nowe serce – silnik od Ferrari (zmodyfikowany, w sumie 530 koni pod opływową maską) i być mocno odchudzony w stosunku do poprzednika, który waży prawie 2 tony. Obejrzyjcie zdjęcia:


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


A jak Wy uważacie? Czy nowe Maserati może być impulsem do tworzenia nowych określeń?

Źródło: autoblog.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze