Twój blog motoryzacyjny

Today Tomorrow Toyota

To chyba jedno z lepszych haseł reklamujących japońskiego giganta motoryzacyjnego, a być może i jedno z ciekawszych haseł reklamowych w motoryzacji w ogóle. ‘Przyszłość należy do tych, którzy przygotowują się na nią już dziś’ – tak brzmiała początkowa myśl, na bazie której agencja reklamowa Saatchi&Saatchi opracowała strategię marketingową Toyoty w 2004 roku (po raz pierwszy zastosowano ją wraz z pojawieniem się na rynku nowego modelu Corolli Verso).

8 lat później, a dokładniej 24 lipca tego roku, z japońskiej fabryki wyjechał 200 milionowy egzemplarz Toyoty (przypuszczamy, że w ramach celebracji na tokijskich ulicach musiało gwałtownie wzrosnąć spożycie sake), będący w jakimś stopniu ukoronowaniem konsekwentnego myślenia o przyszłości firmy, której początek sięga 1935 roku – powstał wtedy prototyp – Toyota A1:

Pierwsze 10 milionów ‘strzeliło’ jednak dopiero 1972 roku. Było to spowodowane przerwą w czasie II wojny światowej. Ostatnie 40 lat to już wspinanie się Toyoty w rankingach sprzedaży i 190 milionów wyprodukowanych aut.

A jak Wam się jeździ Toyotami? Macie ulubiony model? Czy wiedzieliście, że najczęstszym produkowanym modelem Toyoty na świecie jest Corolla? (ponad 39 milionów wypuszczonych z taśmy aut)

Źródło: epr.pl


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze