Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Piękno ma azjatyckie rysy

Japońskie słowo. Krótkie jak miecz samuraja. Dźwięczne dla ucha niczym powiew wiatru na wyspie Honsiu. Metafizyczne w swoim znaczeniu. Brzmi KODO, czyli ‘dusza ruchu’ i kryje się za nim nowa stylizacja i design samochodów Mazdy.

Wszystko zaczęło się od koncepcyjnego projektu Mazdy Shinari w 2010 roku. Piękny, czterodrzwiowy coupe czerpał inspirację z żywiołów przyrody, a jego kształt nadwozia świadomie nawiązywał do zwierzęcia czającego się do skoku. Emanował witalnością, siłą i niezwykłą dynamiką. Zerknijcie:


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Shinari do produkcji seryjnej nie weszła i nie wiadomo, czy w ogóle wejdzie (a nawet jeśli ostatecznie tak się stanie, to pewnie straci sporo z owej świeżości, jak to z reguły bywa w przypadku projektów koncepcyjnych). W każdym razie KODO design od tego momentu znalazł odzwierciedlenie w kolejnych modelach – m.in. w świetnie wyglądającej i zbierającej rewelacyjne recenzje CX-5 oraz w przypadku Mazdy 6, która zadebiutowała na Salonie Samochodowym w Moskwie w tym roku:

Kilka dni temu z kolei wyciekły do Internetu zdjęcia nowej Mazdy 3 (debiut planowany na 2013 rok), również mocno identyfikującej się ze stylistyką KODO. Zdjęcia wzbudziły spory szum informacyjny w światku motoryzacyjnym. Prezentujemy je poniżej:


Jeremy Barnes, dyrektor do spraw PR w koncernie Mazda, powiedział, że jakiekolwiek spekulacje na temat nowej generacji Mazdy 3 – są tylko spekulacjami. Mimo wszystko coś jest na rzeczy. A jak Wam się podoba design KODO ?

Źródło: autoblog.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze