Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Samochody skąpane we krwi Odc.3

Ted Bundy i Volkswagen garbus

Z reguły Volkswagen garbus postrzegany jest bardzo pozytywnie. To samochód niewątpliwie oryginalny (niebawem poświęcimy mu specjalny, odrębny post), relikt minionych szczęśliwych czasów, auto pamiętające rewolucję flower power, często kojarzone ze słynnym hasłem ‘peace and love’.

Prezentowany poniżej na zdjęciu Volkswagen garbus jest jednak inny. To auto jest niemym świadkiem wstrząsających historii, które miały miejsce w latach 1970 – 1975. Jego posiadaczem był  wówczas Ted Bundy – jeden z najbardziej krwawych seryjnych morderców USA.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


15 sierpnia 1975 roku popularny Volkswagen garbus nie zatrzymuje się do kontroli drogowej. Policja rusza w pościg, który kończy się sukcesem. Właścicielem auta okazuje się być Ted Bundy, a policjanci we wnętrzu wozu znajdują m.in kajdanki, łom, kominiarkę narciarską, liny, latarkę i kilka innych przedmiotów. Policja w tym momencie nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że właśnie wpadł im w ręce człowiek odpowiedzialny za wiele okrutnych zabójstw.

Ted Bundy, podejrzany o włamania, trafia do więzienia, z którego później ucieka. Muszą minąć kolejne 3 lata, aby podczas rutynowej kontroli (znowu!) policja zatrzymała tym razem pomarańczowego garbusa (tamten był ciemnożółty), za kółkiem którego siedział nie kto inny, jak właśnie Bundy – poszukiwany już wtedy za morderstwa. Samochód okazuje się kradziony, a Bundy trafia ostatecznie do więzienia w którym spędza ponad długich 10 lat. W 1989 roku zostaje stracony na krześle elektrycznym ku ogólnej uciesze demonstrujących obywateli stanu Floryda, którzy wyruszyli na ulice miast z transparentami ‘Ted – pal się w piekle’.

Bundy miał słabość do garbusów (podobnie jak Clyde Barrow do Forda). Złotego garbusa z 1968 roku użytkował przez 6 lat i samochód ten idealnie współgrał z jego wizerunkiem. Jego uroczy uśmiech, miła aparycja i wygląd studenta wzbudzały zaufanie kobiet. Mężczyzna zwabiał je podstępem do samochodu (często symulując złamanie kończyny), a następnie zabijał uderzeniem pałką w głowę. W ten sposób straciło życie co najmniej 11 kobiet i dziewczyn (Bundy przyznał się do ponad 30 zabójstw, ale liczba ta może być dwukrotnie wyższa).

Złoty VW garbus, o którym później jeden z policjantów powiedział, że to był prawdziwy wóz śmierci, stanowi obecnie eksponat w Narodowym Muzeum Zbrodni i Kary w Waszyngtonie.

Źródło:
http://axcessnews.com/
http://www.volkszone.com/?p=597


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze