Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Grupa B

Niewspółmiernie lekka konstrukcja pojazdów w stosunku do ogromnej ilości koni pod maską, wąskie pasmo widoczności przez szybkę w kasku i adrenalina – coś czego nie widać, a co jest dane poczuć w pełni tylko nielicznym. W skład Grupy B wchodzili kierowcy, którzy dobrze znali jej zapach, smak i wszystko to, co było jej pochodną. Napędzani przez emocje ścigali się w najtrudniejszych rajdach, jakie można sobie wyobrazić, a śmierć niejednokrotnie siedziała im na ramieniu czając się na ten jeden błąd w wykonywanym manewrze.

Taki błąd podczas Rajdu Korsyki w 1986 roku zdarzył się prawdopodobnie Henry Toivonenowi. Kierowana przez niego Lancia Delta S4 wypadła z trasy i uderzyła w drzewo. Zarówno Toivonen jak i jego pilot – Sergio Cresto – zginęli na miejscu, a ich tragiczna śmierć w znacznym stopniu przyspieszyła zakaz ścigania się autami grupy B.

Grupa B trwale zapisała się w historii sportów motoryzacyjnych. To historia kierowców, którzy mieli nerwy z tytanu, a wydolność i wytrzymałość psychiczną porównywalną chyba z tą, jaką mają sami astronauci. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu poświęconego tej niezwykłej formacji:

Źródło: http://automotiveporn.tumblr.com/, youtube


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze