Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Samochody skąpane we krwi odc.2

Bonnie i Clyde oraz Ford V8 model B-400

Bonnie Parker i Clyde Barrow – tej pary przedstawiać nikomu nie trzeba. Ich losy, szeroko opisywane przez prasę w latach 30-tych, zawładnęły wyobraźnią milionów Amerykanów i stały się kanwą głośnego filmu, który został nakręcony w 1967 roku z Warrenem Beatty i Faye Dunaway w rolach głównych.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


W filmie zostali pokazani w sposób bardzo wyidealizowany jako para buntowników, która przemieszcza się przez kilka stanów Ameryki, napadając na banki, sklepy i stacje benzynowe. Dużo pościgów, sporo strzelania, a wszystko to wpisane w prowokacyjny bunt przeciwko istniejącemu systemowi. W rzeczywistości ten gangsterski duet nie był tak niewinnie beztroski, a rozboje, których dokonywali, były często bardzo brutalne.

Ich legenda nie byłaby jednak tak spektakularna, gdyby nie samochód, który umożliwiał im szybkie przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Trzeba pamiętać, że były to czasy, w których auto należało zdecydowanie do dóbr luksusowych 😉

Bonnie I Clyde używali Forda V8 model B-400 Convertible Sedan z 1932. Samochód niezwykły jak na tamte czasy. Potężny 4 litrowy silnik generował 75 koni. Samochód idealnie sprawdzał się podczas ucieczek i odgrywał istotną rolę w planowanych napadach.

Prawdziwa Bonnie i Ford V8 B-400

Clyde Barrow był tak bardzo zachwycony samochodem, że napisał list do Henry Forda, w którym zachwalał elegancję, zalety silnika V8, przyspieszenie i poczucie wolności (bezkarności), jakie to auto mu dawało. Przywiązanie do Forda było na tyle silne, że kradnąc kolejne auta, Clyde pozostawał wierny marce.

Zakończenie, jak pamiętamy, było dla Bonnie i Clyde’a tragiczne. Obydwoje ponieśli śmierć 23 maja 1934 roku podczas zasadzki policyjnej. Samochód, który przyczynił się do ich sławy, został podziurawiony jak ser szwajcarski kilkudziesięcioma kulami, a ówcześni bohaterowie prasy ponieśli śmierć na miejscu. Tuż po obławie został nakręcony amatorski film prezentujący wrak pojazdu:’

Źródło: http://www.fbi.gov/, youtube


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze