Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Żuk

Coraz trudniej zauważyć go na ulicy. Stuknęły mu niedawno 53 lata (seryjna produkcja ruszyła w lipcu 1959 roku), ale zawsze wyglądał nad wyraz poważnie. Trzeba jednak pamiętać, że był produkowany ponad 40 lat w niezmienionej formie. Ostatni Żuk zjechał z taśmy 13 lutego 1998 roku, a łącznie powstało 587 tysięcy egzemplarzy.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Pomimo tego, że konstrukcja Żuka jest mniej pasjonująca od struktury układu rozrodczego muszki owocowej, to wspominamy ten samochód z pewnym rozrzewnieniem. W czasach PRL-u był niezastąpiony w wielu sytuacjach. Woził gruz, transportował ludzi i zwierzęta, był wykorzystywany przez straż pożarną. Znajdował odbiorców nie tylko w kraju, ale i za granicą. Z powodzeniem eksportowano go do Egiptu. Grał także w filmach. Pamiętacie ten fragment?

 

Również i dzisiaj można spotkać pasjonatów, którzy mają do Żuka szczególny sentyment. 22 września ma się rozpocząć 22 dniowa wyprawa dookoła Półwyspu Bałkańskiego 22 letnim Żukiem. Organizatorom eskapady z projektu ‘Dookoła’ życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za samą wyprawę oraz Żuka!

Źródło: auta-prl.pl i dookola.eu/pl, youtube

 

 

 

 

 

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze