Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Ferrari z rekordem Guinnessa

Nigdzie indziej na świecie w jednym miejscu nie było tyle aut marki Ferrari. Nawet w Dubaju, gdzie jeździ ich naprawdę sporo. 15 września na tor Formuły 1 Silverstone wyjechały dokładnie 964 auta z logiem czarnego rumaka. Była to najdłuższa parada na świecie i największy korek złożony z aut wartych w sumie kilkadziesiąt, a może nawet kilkaset milionów dolarów.

Szaleństwo pasji i hołd złożony marce? Na pewno wielkie show i niesamowita gratka dla fanów i miłośników marki, a przy okazji rekord Guinnessa, który skrupulatnie odnotowujemy. Od każdego auta biorącego udział w tej szalonej ‘procesji’, którą prowadził Felipe Massa, Ferrari przeznaczało 5 funtów na cel charytatywny. Łatwo obliczyć, że zebrała się niemała sumka.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  Należy także wspomnieć, że nie była to pierwsza tego typu impreza. 5 lat temu torem Silverstone przejechało 385 samochodów Ferrari, pokonując przynajmniej 2 mile niemal ramię w ramię (taki był wymóg Guinnesa), a rok później ten rekord został pobity na torze Fuji w Japonii (490 pojazdów).

Zerknijcie na film z tegorocznego Ferrari Racing Days:

                                                                                                                                                                       Źródło: autoblog.com i worldrecordacademy.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze